Trójmiasto – potrójny wymiar atrakcji

W sezonie wakacyjnym nadmorskie miejscowości przeżywają istne oblężenie. Trudno się dziwić, ponieważ nie ma nic przyjemniejszego, niż wypoczynek na złocistej plaży. Warto jednak mieć świadomość, że na Wybrzeżu nie brakuje miejsc, które warto odwiedzić nie tylko latem. Jest jednym z miejsc, które można wizytować niezależnie od pory roku, by nie móc narzekać na nudę, jest to bowiem miejsce pełne zabytków i innych przyciągających uwagę atrakcji.

Warto poświęcić możliwie najwięcej czasu na zwiedzanie tego niezwykłego miejsca. Jego poznawanie można zacząć od Starego Miasta w Gdańsku, na przykład od ulicy Długiej. Spacerując od Złotej Bramy do Zielonej Bramy można poczuć niepowtarzalny klimat historycznego miasta. Na szczególną uwagę zasługuje oczywiście Fontanna Neptuna, która powstała na początku XVII wieku – to obiekt przyciągający uwagę każdego turysty. W czasie spaceru po Starym Mieście warto zwrócić uwagę także na miejscowy ratusz - ciekawostką jest, że w Gdańsku znajdują się dwa magistraty – w jednym z nich mieści się Muzeum Historyczne Miasta Gdańska.

Nie można jednak skupiać się wyłącznie na zwiedzaniu Gdańska, bowiem również Sopot ma wiele do zaoferowania. Miejscem znanym chyba wszystkim jest sopockie molo, którego długość przekracza pół kilometra, co sprawia, iż jest to najdłuższy tego typu obiekt nad Morzem Bałtyckim. Warto wybrać się na spacer po tym podeście – znajdują się tam ławeczki, na których można odpocząć, na końcu molo jest także restauracja, umiejscowiona jest tam także przystań. Dobrym pomysłem może być również udanie się do Opery Leśnej, w której regularnie odbywają się różne koncerty – część z nich to wielkie wydarzenia, podczas których można zobaczyć gwiazdy światowego formatu.

Trójmiasto jest miejscem, do którego turyści przyjeżdżają przez cały rok, dlatego też jego baza noclegowa jest naprawdę duża. Chcąc zatrzymać się w tym miejscu można zdecydować się na pobyt w hotelu, pensjonacie, willi, czy tradycyjnej prywatnej kwaterze. Oczywiście, ceny różnią się w zależności od lokalizacji oraz standardu obiektu, oferty poszczególnych miejsc można znaleźć dzięki frazie - noclegi Trójmiasto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>