Ruiny dworu i park w Wiżajnach

Zwiedzanie zabytkowych ruin to ciekawe przeżycie dla każdego turysty, więc duża ich grupa szuka odpowiednich miejsc, aby skutecznie realizować swoje pasje związane właśnie z tą dziedziną. W Polsce można udać się do wielu miast, w których jest pod dostatkiem zabytkowych ruin, z którymi można się bliżej zapoznać. Bardzo polecane w dzisiejszych czasach są zwłaszcza wysokiej klasy noclegi we wsi Wiżajny [informacje tu: ➡http://meteor-turystyka.pl/noclegi,wizajny,0.html].

W miejscowości Wiżajny na szczególne uznanie zasługują ruiny dworu w Starej Hańczy, które pochodzą aż z XVIII wieku, ale nadal są atrakcyjne pod kątem turystycznym. Warto udać się tam z całą rodziną, ponieważ momentalnie można poszerzyć w tym miejscu własną wiedzę historyczną oraz dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat tego regionu. Dworek ten kryje w sobie wiele tajemnic, ale cechuje się przede wszystkim bogatym wnętrzem, to znaczy pozostałościami z dawnych czasów, które można obecnie obejrzeć z bliska. Warto udać się tam na zwiedzanie, jeśli kogoś interesuje zapoznanie się z historią tego miasta. Zainteresowanym osobom opowiedzieć może o tym przewodnik, ale równie dobrze można zdecydować się na samodzielną wycieczkę śladem dawnego dworku w Starej Hańczy.

Jednym z najważniejszych elementów tego miejsca jest pozostała na jednej ze ścian płaskorzeźba, która zachwyca oczy turystów nie tylko z Polski, ale z wielu krajów na całym świecie. Ta baza noclegowa cieszy się aktualnie dużą popularnością ze względu na wysokiej jakości oferty noclegowe, ale też sporą ilość atrakcji turystycznych, związanych ze zwiedzaniem historycznych zabytków. Takim zabytkiem są z pewnością ruiny dworu w Wiżajnach. Wokół ruin zlokalizowany jest malowniczy park, w którym przyjemnie można spędzić czas na łonie natury. Świeże powietrze dobrze zrobi każdej rodzinie, która wybierze się na wycieczkę do tego miasta, gdzie można sobie pospacerować i doskonale się odprężyć. Park położony jest nad brzegiem jeziora Hańcza, gdzie można udać się po zapoznawczej wycieczce z ruinami dworku w Wiżajnach.

Widać, że noclegi we wsi Wiżajny kryją w sobie wiele dobrego, więc warto udać się tam na wakacje lub urlop, czego żadna osoba nie powinna pożałować. Szczególnym uznaniem w tym mieście cieszą się zabytkowe ruiny dworu, które można obejrzeć z każdej strony, dowiadując się nieco więcej o historii tego miejsca. Można tam jednocześnie zapoznać się z wartościowymi elementami z dawnych lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>