Nowy Sącz, czyli miasto o sportowym duchu

Nowy Sącz to piękne miasto położone w południowym regionie Polski, na terenie województwa małopolskiego. Co roku przyjeżdża tutaj wielu turystów, którzy pragną bliżej poznać to niezwykłe miejsce. Od wielu lat jest znanym ośrodkiem wypoczynkowo-turystycznym. Ze względu na świetne warunki środowiskowe, czyli położenie w regionie gór, znajdziemy tutaj wiele stacji narciarskich, stoków i tym podobnych. Położone jest w Kotlinie Sądeckiej, która cieszy się wielkim urodzajem niesamowitych widoków i krajobrazów.

Wychodząc na przeciwko oczekiwaniom przyjeżdżających tutaj turystów, stworzono witryny internetowe (meteor-turystyka.pl/noclegi,nowy-sacz,0.html), na której znajdziemy informatory turystyczne. Bardzo przydatna okazała się zakładka o nazwie "Noclegi Nowy Sącz”, która gromadzi wszystkie oferty funkcjonujących tutaj hoteli, domków gościnnych i pensjonatów. Dużym zainteresowaniem cieszy się także baza gastronomiczna, w której zgromadzone zostały opinie oraz menu istniejących tutaj restauracji, zajadów i karczm, w których możemy spróbować regionalnych dań.

Nowy Sącz to idealne miasto dla osób, które lubią aktywnie spędzać wolny czas. Znajdziemy tutaj mnóstwo szlaków turystycznych. Jednym z najbardziej atrakcyjnych tras jest ten oznaczony kolorem żółtym, który rozpoczyna się w Krynicy, przechodzi przez Nowy Sącz, natomiast swoją metę ma w Kopciowej. Łączna długość tego dystansu wynosi około 9 kilometrów. Bardzo ciekawą trasą jest szlak zielony, prowadzący z Jaworzyny Krynickiej, aż do Muszyny. Przemierzając, możemy odwiedzić wiele ciekawych miejsc, takich jak piękne pomniki czy figurki.

Na terenie Nowego Sącza istnieje także wiele szlaków rowerowych, których łączna długość wynosi około 20 kilometrów. Przemierzając te trasy możemy zapoznać się z topografią miasta oraz zwiedzić wiele ciekawych miejsc. W mieście tym funkcjonuje także wypożyczalnia rowerów oraz sprzętu potrzebnego do wykonywania tego typu aktywności fizycznej. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się organizowane tutaj zajęcia z Nordic Walking, w których może uczestniczyć każda chętna osoba. W ramach zajęć na terenie miasta odbywa się wiele rajdów pieszych po tym niezwykłym regionie. To zachwycające miasto, które kryje w sobie wiele zalet, należy jest tylko umiejętnie odkrywać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>