Krynica Morska – w poszukiwaniu historii

Wszyscy lubimy czasami poleniuchować. Ostatnio pokazaliśmy Wam sposób na spędzenie ciekawych wakacji z dziećmi w Rowach [www.gagamag.pl]. Dalej zostajemy nad morzem, jednak ruszamy do kolejnej lokalizacji. Jedna z nadbałtyckich miejscowości w latach 1945–1947 nosiła nazwę Łysa Góra. Nazwa miała swe korzenie w niemieckim nazewnictwie, przy czym w 1947 roku powrócono do dawnej nazwy Łysica, która miała zastąpić nazwę niemiecką Kahlberg-Liep. Od 1958 roku miejscowość ta zwie się Krynica Morska. Jest jedną z najbardziej znanych nadmorskich pereł, obleganych przez turystów podczas wakacji. Atrakcyjne położenie geograficzne działa jak magia, Krynica Morska od północy dotyka Morza Bałtyckiego, a od południa Zalewu Wiślanego [wikipedia.org]. Jest jednym z najmniejszych miast w Polsce – dane pokazują, że liczba stałych mieszkańców wynosi 1335 osób. W sezonie wakacyjnych liczbę tę w sposób wielokrotny przekracza liczba turystów, których kusi piękno tej miejscowości oraz liczne atrakcje, w tym pobliska plaża dla naturystów.

Lokalna baza noclegowa [meteor-turystyka.pl] to nie tylko luksusowe apartamenty, ale i tanie "miejscówki", dzięki którym można spędzić udane wakacje. Okoliczne noclegi są bardzo lubiane przez Polaków – cała społeczność dużych miast przenosi się na lato do Krynicy Morskiej. Wyżywienie może być wykupione w pakiecie wraz z pobytem, ale najwygodniej jest korzystać z wolności co do czasu posiłków i zdecydować się na ofertę licznych punktów gastronomicznych, których domeną jest serwowanie ryb morskich.

Biała plaża w Krynicy Morskiej oraz plaża położona w pobliskich Piaskach "zaliczają" każdego dnia dziesięć, a czasem i czterdzieści tysięcy odwiedzających turystów, zachęconych kąpielami morskimi i słonecznymi. Liczby te są imponujące jak na turystyczny wynik, przy czym trudno jest w nich znaleźć szufladkę, w której będzie można wygospodarować sobie miejsce na kameralny wypoczynek. Na centralnym odcinku plaży działa radiowęzeł, a każdy z plażowiczów może skorzystać z darmowego dostępu do internetu HOT-SPOT. Nad bezpieczeństwem plażowiczów czuwają świetnie przygotowani do swojej pracy ratownicy WOPR. Każdego dnia można napotkać odbywające się na plaży zajęcia fitness, każdy chętny może do nich dołączyć i aktywnie w nich uczestniczyć. Pracują także animatorzy zabaw dla dzieci. Od czasu do czasu odbywają się koncerty, każdego roku Krynica Morska szykuje dla turystów coraz więcej nowych i ciekawych atrakcji.

3 myśli na temat “Krynica Morska – w poszukiwaniu historii

 1. Roberto

  Nie zjeść ryby z morza to przecież grzech... chociaż ceny sprawiają że czasami staje w gardle 😉

  Odpowiedz
 2. Gumiś

  Pyszne są te świeżo serwowane rybki nad morzem, a na plażę blisko od punktów gastronomicznych to można odpoczywać w takich warunkach

  Odpowiedz
 3. feemel

  Cześć szczęśliwa parko 😉 możecie dać jakieś namiary na noclegi w tej Krynicy? Myślicie, że nie jest za późno, żeby jeszcze coś zarezerwować?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>