Kolonie na Mazurach

Wysyłając dzieci na wakacyjny obóz każdy rodzic chce mieć pewność, że jego pociechy są tam bezpieczne, znajdują się pod dobrą opieką i mają ciekawie zorganizowany czas. W odpowiedzi na potrzeby dzieci i ich opiekunów, na Mazurach pojawiła się szeroka oferta kolonii dla najmłodszych. Sam fakt przebywania w tej malowniczej, pełnej jezior i lasów krainie sprawia ogromną frajdę dzieciom. Dodatkowe atrakcje zapewnią dobrą zabawę nawet największym malkontentom.

Wakacje na Mazurach nie mogą obyć się bez zabawy w wodzie. Taka aktywność zapewnia rozwój motoryczny dzieci, pomaga spożytkować ich energię oraz rozwija sportowe pasje. Wodne atrakcje to przede wszystkim spływy kajakowe, rowery wodne, żeglowanie, czy po prostu pływanie i zabawa w wodzie. Dzieci z duchem rywalizacji chętnie wezmą też udział w meczach siatkówki plażowej nad jeziorem czy koszykówki lub siatkówki na boiskach, znajdujących się w obozie. Plażowanie, budowanie zamków z piasku i taplanie się w wodzie to zajęcia, które przypadną do gustu każdemu maluchowi. Jednak, aby lepiej zorganizować dzieciom czas. obozy proponują także inne atrakcje. Wśród nich znajdują się quady, którymi można przejechać się po specjalnie wyznaczonych trasach, paintball, zajęcia linowe, czy nawet warsztaty strzeleckie dające możliwość nauki strzelania z łuku i broni pneumatycznej. Żeby rozwijać w najmłodszych ciekawość świata i miłość do natury, organizowane są także piesze wycieczki po okolicznych terenach i rajdy rowerowe połączone ze zwiedzaniem i odkrywaniem ciekawych geograficznie i historycznie mazurskich miejsc. Przygotowując dziecko na dłuższy wyjazd trzeba zadbać o odpowiednie wyposażenie. Sprzęt sportowy, piłki i inne akcesoria znajdują się na miejscu, ale każde dziecko musi mieć w swojej podróżnej torbie odpowiednią ilość wygodnych ubrań i przede wszystkim butów sportowych i strój plażowy.

Wysyłając dziecko na kolonie, można być spokojnym o jego zakwaterowanie. W obozach dostępne są budynki mieszkalne z kilkuosobowymi pokojami i łazienkami. Jeżeli jednak rodzice za bardzo martwią się o swoją pociechę lub po prostu dziecko jest zbyt małe na samodzielne spędzanie wakacji, cała rodzina może wyruszyć w niezapomnianą podróż bez obaw o noclegi. Mazury w tym zakresie oferują wiele komfortowych miejsc do wypoczynku. Baza noclegowa (noclegi Mazury) jest tak dobrze rozbudowana, że nie trzeba się martwić o pokoje. Ich koszt zwykle zależy od standardu, jednak różnorodność ofert sprawia, że można znaleźć dobrze wyposażone miejsce w przyzwoitej cenie nawet dla kilkuosobowej rodziny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>