Jakie atrakcje kryje w sobie Ustroń?

Planowanie wycieczki po Ustroniu i okolicach może być ciężką sprawą, to miasto obfituje, bowiem w liczne atrakcje turystyczne. Jest ich aż tyle, że może być trudno zdecydować się na wybór kilku z nich. Dlatego też warto poświęcić chwilkę czasu i zapoznać się z tym, co oferuje tutejsza baza noclegowa. Dzięki wielu różnorakim propozycjom będziemy mogli wybrać najbardziej odpowiadające naszym potrzebom noclegi. Mając odpowiednie zaplecze noclegowe w Ustroniu możemy przystąpić do zwiedzania miasteczka i okolic. Interesujące będą zarówno przechadzki po mieście w poszukiwaniu ciekawostek i wyjątkowych miejsc, ogniska i spacery nad Wisłą, jak i dłuższe, sportowe wyprawy na któryś z pobliskich szczytów. Malowniczo ciągnące się szlaki turystyczne to coś, co jest prawdziwą gratką dla tych z nas, którzy pasjonują się górskimi wycieczkami. Wyprawa piesza na sam szczyt najwyższej góry tej części Beskidu, Czantorii, to niesamowite przeżycie. Możemy tutaj skonfrontować się sami ze sobą, zobaczyć, na jakim poziomie jest nasza kondycja i wytrzymałość oraz samozaparcie. Tą ciężką wędrówkę wynagrodzi jednak widok z Czantorii - na dolinę Wisły, cały Ustroń i okoliczne lasy oraz łąki. Dla osób wolących bardziej rekreacyjne wędrówki przygotowano inne szlaki, prowadzące po niższych poziomach stoku Czantorii, bazujące na spróbowaniu prawdziwej, orzeźwiającej źródlanej wody, leśnych malin i jagód, jeżeli tylko trafimy na ich sezon oraz zobaczeniu wszystkiego, co kryją w sobie pobliskie rezerwaty - na przykład krzewy i kwiaty rosnące tylko w tym właśnie klimacie.

Gdy już zejdziemy z górskich szlaków, warto rozejrzeć się za życiem bardziej miejskim. Ustroń oferuje wiele atrakcji poza tymi związanymi ściśle z górskimi wyprawami. Przede wszystkim możemy tutaj spróbować lokalnej kuchni, rozgrzewająca kwaśnica i mocno sycące placki zbójnickie to już klasyk i stały punkt menu we wszystkich beskidzkich knajpach. W samym centrum miasta mamy do dyspozycji mnóstwo miejsc dla sportowców: korty tenisowe, ścieżki rowerowe, jak i miejskie baseny, zarówno te klasyczne, jak i te przeznaczone do zdrowotnych, solankowych kąpieli. Ustroń to wyjątkowe miasto, oferuje turystom mnóstwo atrakcji, pozostając jednak przy idei, że to pobliskie góry mają być najważniejsze.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>